Sık Sorulan Sorular

Buğday alerjisinin belirtileri nedir?

Buğday alerjisi, cilt (nörodermatitis), solunum sistemi (kronik bronşit, astım vs.) ve bağırsakta (kolit, Crohn hastalığı) kendini gösterir. Ateş nöbetleri, çarpıntı, kronik yorgunluk ve eklem ağrılarına sık rastlanır.

Gerçek buğday alerjisi veya hassasiyeti buğdaydaki proteine karşıdır. Bu rahatsızlık bilinen Gliadin alerjisinden ayrı bir tanıdır. Gliadin sadece buğdayda değil, diğer tahıl ürünlerinde de bulunur. Buğday alerjisine gliadin alerjisinden daha çok rastlanır ama bu pek bilinmez. Buğday alerjisi perhizinde dikkat etmek gereken, gliadin içermediği bildirilen yiyeceklerin buğday içerebileceğidir.

Süt alerjisinin belirtileri nelerdir?

Süt alerjisinin belirtileri süt içildikten hemen sonra ortaya çıkar ve çok değişkendir. Hedef organ sadece deri, sindirim veya solunum sistemi olabilir fakat çoğu zaman birden fazla sistem olaya katılır.

Süt alerjisinin mide-bağırsak sistemi belirtileri bulantı,  kusma, kramp şeklinde karın ağrıları, ishal, karında şişkinlik ve gazdır.

Deride ortaya çıkan belirtiler, ürtiker veya halk arasında kurdeşen adı verilen döküntüler ile egzamadır. Bazen yüzde ve göz kapaklarında şişme şeklinde ödem de görülebilir.

Süt alerjisine bağlı solunum sistemi belirtileri, deri ve sindirim sistemininkilere göre çok daha nadirdir ve astım krizi veya alerjik nezle şeklinde görülür. Belirtiler, çoğu zaman da tek başına değil, diğer sistem bulguları ile birliktedir.

Biorezonans tedavisinden kısa sürede ve iyi netice alabilmek için ne yapmalıyım?

  • Tetkikler sonucunda her kişinin terapisi o kişiye özel programlanır.
  • Terapiler yaklaşık bir buçuk saat sürer.
  • Tedavinin başarılı olabilmesi için terapilerin düzenli aralıklarla sürdürülmesi gerekmektedir.
  • İdeal aralık bir haftadır.
  • Tedavi sürerken bol su içmeyi unutmayın.
  • Özellikle ilk gün alkol kullanmayın.
  • Tedavi süresi önerilen rejimlere uyduğunuz oranda kısalır.