Buğday alerjisi kronikleşmiş ise fark etmek güçtür…

Buğday proteini, inek sütünden sonra ilk muhatap olduğumuz yabancı proteindir. Küçük yaştan itibaren her gün buğday tüketiriz. Kronikleşen buğday alerjisinin fark edilmesi bu nedenle güçleşir.

Tarımda en çok manipülasyona uğrayan tahıl türü olan buğdayın hasılatını yükseltmek amacıyla kullanılan teknikler ve ilaçlar buğday proteinini değişime uğramaktadır. Bu da proteinin alerjik potansiyelini artırmaktadır.

Buğday alerjisi, cilt (nörodermatitis), solunum sistemi (kronik bronşit, astım vs.) ve bağırsakta (kolit, Crohn hastalığı) kendini gösterir. Ateş nöbetleri, çarpıntı, kronik yorgunluk ve eklem ağrılarına sık rastlanır.

Gerçek buğday alerjisi veya hassasiyeti buğdaydaki proteine karşıdır. Bu rahatsızlık bilinen Gliadin alerjisinden ayrı bir tanıdır. Gliadin sadece buğdayda değil, diğer tahıl ürünlerinde de bulunur. Buğday alerjisine gliadin alerjisinden daha çok rastlanır ama bu pek bilinmez. Buğday alerjisi perhizinde dikkat etmek gereken, gliadin içermediği bildirilen yiyeceklerin buğday içerebileceğidir.

Buğday alerjisinin biorezonans ile tedavisi

Besin alerjisi, immun sistemin normal şartlarda zararsız olan bir besin maddesini, yanlışlıkla zararlı bir madde olarak algıladığı zaman ortaya çıkar.

Vücut bu durumda savunma sistemini harekete geçirerek o besin maddesine özgü IgE (immunglobulin E) antikorlarını üretmeye başlar. Kişi bu besin maddesini yediğinde, immun sistem büyük miktarlarda kimyasal madde ve histamin salgılar. Bu da solunum sistemi, sindirim sistemi, cilt ve kalp-dolaşım sistemlerini etkileyebilecek bir dizi alerjik reaksiyonu tetikler.

Biorezonans tedavisinde alerjiye neden olan besinin zararlı bir besin olmadığı bilgisi immun sisteme verilmekte, böylece vücut buğdaya karşı savunma sistemini artık devreye sokmamaktadır. Biorezonans terapilerinin sonunda tekrar buğday yenmeye başlanabilir. Vücut, buğdayı artık yabancı bir besin maddesi olarak algılamadığı için alerjik reaksiyon oluşmaz…

Tedavi süresince (kişiye göre 1-2 ay) buğdaysız beslenme

Biorezonans tedavisinde en önemli tedbir tüm tedavi sürecinde tamamen buğday ve buğday içeren yiyecekleri tüketmemek ve hatta dokunmamaktır. Sadece buğday ve buğday içeren yiyeceklerden uzak durmak değil, buğday proteini kodundan da uzak durmak esastır. Dünyada bulunan her maddenin kendine has bir titreşimi mevcut olduğu gibi, buğdayın da bir titreşim kodu vardır. Buğday içeren yiyecekleri yemeseniz bile, dokunduğunuzda bu titreşim koduyla temasa geçersiniz. Bazı hastalarda alerjik reaksiyon o kadar yüksektir ki, tedavi süresince buğdaya temas olursa yüksek derecede alerjik bir reaksiyon gösterirler. Buğday hassasiyetiniz veya alerjiniz tespit edildiyse tedavi bitene kadar kesinlikle buğdayla herhangi bir temasınız olmaması gereklidir.

Biorezonans tedavisi sürerken yenmemesi ve dokunulmaması gerekenler

Buğday, buğday unu
Buğday içeren hazır bebek mamaları
Yarma buğday, bulgur, İrmik
Kuskus ve şehriyeler (Şehriyeli pilava dikkat!)
Ekmekler (Buğdaydan olmasa da her ekmekte buğday unu vardır. İyisi mi, kendi ekmeğinizi kendiniz yapın!)
Kahvaltılık gevrekler
Bisküviler, kurabiye ve pastalar
Yufka, börek ve makarnalar

Beyaz ve kahverengi un
Buğday nişastası ve nişasta türevleri
Buğday kepeği ve kepekli buğday unu

Galeta unu, pane edilmiş et-balık-tavuk, kroketler
Kabartma tozları, dondurma, çikolata, puding

Şarküteri ürünleri (salam-sosis-sucuk)
Cipsler, Kızartma unları, salata sosları

Jambon, et suyu tabletleri

Dondurma, toz içecekler
Bazı çikolata ve gofretler, pudingler
Ekmeğe sürülen kahvaltılıklar
Köfte (içinde ekmek olduğunu unutmayın!)
Koyulaştırıcı olarak un kullanılmış yemekler
Konserve fasulye ve hazır çorbalar
Bira, siyah bira, hafif biralar ve çoğu alkollü içecekler
Tüm sebze konserveleri, hazır yemekler, hazır çorbalar, hazır soslar
Margarin, mayonez, hardal, ketçap, hazır salata soslarıYoğurt ve sürme peynirlerde katılaştırıcı olarak un bulunabilir dikkat!
Tuzlu Hamur (El işlerinde, biblo vs. yapmak için kullanılan ham maddedir, temas edildiğinde alerjik reaksiyon yapar.)

Buğday alerjisi kronikleşmiş ise fark etmek güçtür…” için 3 yorum

 • 7 Temmuz 2016 tarihinde, saat 22:30
  Permalink

  Merhaba buğday alerjim vardı ve farkında değildim. Buğday diyetine başladığım zaman kronik bazı ağrılarımın azaldığını enerjimin yükseldiğini hissettim. Tabi dört hafta boyunca buğdayla temas bile etmemek oldukça zor ama imkansız değil, özellikle de tıpta çaresi yok deniliyorken size bunu yenme ümidi verilince.

  Benim tedavim biteli 4-5 ay oluyor ama hala buğdayın en küçük dozlarına bile vücudum tepki verdiği için tüketemiyorum. 4 hafta nasıl dayanacağım derken toplamda 8-9 aydır buğdaysız yaşıyorum. Süt,yumurta ve maya alerji tedavileri de olduğum için biraz dinlenmek istedim. Sonra doktor bey uygun olmadı, ben uygun olmadım derken bu zamana geldik. En yakın sürede Hasan Bey'le tekrar görüşüp gelişmeleri buradan paylaşacağım.

  Umarım buğday alerjisi tedavim artık başarıyla sonuçlanır ve benimle aynı sorunları yaşayanlara ümit verebiliriz.

 • 9 Eylül 2017 tarihinde, saat 11:36
  Permalink

  Merhaba biorezonans testi yaptirdim bende de buğday alerjisi çıktı.Siz nasil bir test yaptirdiniz tedavi nasil oldunuz benimle paylaşırsanız memnun olurum

 • 9 Eylül 2017 tarihinde, saat 11:36
  Permalink

  sevda hanım bu yorumu görürseniz tekrar son gelişmeniz hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden, geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hemen Ara

1
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by