Biorezonans nasıl uygulanır

Doğadaki tüm maddeler gibi insan organizması da yoğunlaşmış bir enerji alanıdır. Her maddenin kendi atom elektronlarının yapısından kaynaklanan özel bir elektromanyetik ışınım ve frekansı vardır.İnsan vücudundaki tüm yapıların da doğal olarak kendilerine özgü farklı titreşim frekansları vardır.Aynı şey bakteriler, virüsler, parazitler ve toksinler için de geçerlidir. Onların da kendilerine özgü titreşim frekansları vardır. Mantar, toksin, allerjen ya da travma gibi nedenlerle ortaya çıkan bozuk titreşimler insan vücudunun elektromanyetik düzenleyici sistemlerinde yüklenme yaratır. Vücut bu yüklenmelerle baş edemediğinde hastalık bulguları belirir.

Biorezonans tedavisi, hastalıkları, vücuda zararlı yabancı frekansları ortadan kaldırarak metabolizmayı, vücut sistemini düzeltir ve bir çok hastalığı buy olla tedavi eder.Vücudun düzgün işleyen  sisteminde hastalık oluşmaz. Biorezonansın vücuttaki sistemlerin üzerindeki stresi ortadan kaldırma özelliği sayesinde vücut hastalıklardan korunmuş olur.

Biorezonans terapisinde önce vücut üzerinde baskı oluşturan etkenler  araştırılır. Saptanan ağır metal, alerji, kimyasallar (zehirli madde), enfeksiyon, parazitler, mantar enfeksiyonları, yoğun elektro manyetik alanlar ve  yaşanan bölgenin coğrafi özelliklerinin kişide yarattığı olumsuz etkiler bertaraf edilir. Baskılayıcı ve zarar verici bu maddelerin ve etkenlerin frekanslarını ortadan kaldırarak tedavi uygular. Böylece enerji akış yolları temizlenir. Sistemin düzgün işlemesi sağlanır. Oluşmakta olan hastalık ortadan kaldırılır, başka yöntemlerle iyileştirilememiş hastalıklar kendiliğinden ortadan kalkar.

Biorezonans tedavisi her hastalık için başka bir frekans üzerinde çalışır. Kronik ve akut alerjiler (egzama, saman nezlesi, alerjik bronşit, alerjik astım, alerjik konjüktivit, kontakt dermatit, alerjik cilt lezyonları, ürtiker) konusunda biorezonansın başarı oranları oldukça yüksektir.

Biorezonans testi, bilinen alerjiler kadar gizli alerjileri de ortaya çıkarmakta ve tedavi edebilmektedir. İyileştirilememiş kronik bazı hastalıkların asıl nedeninin “saptanamamış bir alerji” öldüğünü ortaya çıkarması da biorezonansın en mutlu edici özelliklerinden biridir. Biorezonans ağrıya yol açan problemin iyileşmesini hızlandırır. Baş ağrıları ve migren, ağrılı eklem hastalıkları, kireçlenmeler, bel ve boyun fıtığı/kireçlenmeleri gibi ağrılı omurga sorunları, spor yaralanmaları ve burkulmaları, ağrılı adet, ağrılı romatizmal hastalıklar, ameliyatlar sonrasında geçmeyen ağrılar ve nedeni anlaşılamamış ağrılar biorezonans terapileri ile iyileştirilebilmektedir.

Vücuttaki ağrı bölgesinden algılanan frekanslar normalden farklı olduğu için biorezonans yöntemiyle bu frekansların temizlenmesi ağrıyı ortadan kaldırmaktadır. Travmaya bağlı ağrılarda biorezonansın etkisi çarpıcıdır. Kronik ağrılarda ise ağrının geçirilmesi sistemin bir bütün olarak ele alınmasını ve sistemin üzerindeki yükün temizlenmesini gerektirir. Sonuçlar bünyenin ne kadar etkilenmiş olduğuna göre değişir. Biorezonansın çocuklar üzerindeki etkisi her zaman daha güçlü olmuştur.

Kronik hastalıkların tedavisinde detoksifikasyonla birlikte lenf sisteminin ve karaciğerin uyarılması genel kuraldır. Biorezonans karaciğeri uyararak toksinlerin atılımını,  böbrek ve lenfleri uyararak böbreklerin ve lenf sisteminin temizlenmesini sağlar.Bağışıklığın güçlendirilmesi,  genel sağlık durumunun iyileştirilmesi ve detoks için biorezonans terapisi alan bilinçli hasta sayısındaki artış, “biorezonansın geleceğin tıbbi olduğu” savını kuvvetlendirmektedir.